jf-alcobertas.pt
  • Principal
  • Politica De Confidențialitate

Blade Runner 2049: Ryan Gosling și Harrison Ford joacă într-un nou trailer

Blade Runner
के चलचित्र हेर्न?
 

Continuarea noir a lui Denis Villeneuve este vizual uimitoare, dar misterioasă – și asta este minunat, spun criticii

Ryan Gosling în Blade Runner 2049

Ryan Gosling în rolul ofițerului K în Blade Runner 2049

Noul trailer al lui Blade Runner 2049 a reușit să ofere fanilor prima lor privire extinsă asupra thrillerului SF, fără să dezvăluie prea multe.

  • Blade Runner 2049: primul trailer îl arată pe Deckard în viață

Noul film al lui Denis Villeneuve, mult așteptata continuare a clasicului neo-noir al lui Ridley Scott din 1982, îl are în rolurile principale pe Ryan Gosling în rolul ofițerului K, un ofițer de poliție din Los Angeles care descoperă un secret de mult îngropat care i-ar putea scufunda lumea în haos.

Harrison Ford își reia rolul inițial de Blade Runner ca vânătorul replicant Rick Deckard, care reapare după ce a dispărut cu 30 de ani mai devreme.

Trailerul dezvăluie un Los Angeles distopic din 2049, cu ofițerul K într-o misiune de a descoperi adevărul - ceea ce îl conduce la producătorul de replicante înfiorător al lui Jared Leto, Wallace, și la nașterea mohorâtă a unui android.

Robin Wright apare, de asemenea, ca șeful ofițerului K, spunându-i: „Există o ordine pentru lucrurile. Asta facem noi aici: păstrăm ordinea. Lumea este construită pe un zid care desparte felul. Spune oricărei părți că nu există zid, că ai cumpărat un război.

Trailerul se termină cu o voce care spune: „Povestea ta nu s-a încheiat încă. Mai a mai rămas o pagină.

Daniel Kreps în Rolling Stone spune că plasează spectatorul înapoi în „acel Los Angeles futurist și aglomerat, surprins somptuos de maestrul director de fotografiat Roger Deakins”.

Punctul culminant vine atunci când K îl întâlnește pe Deckard și spune că vrea să-i pună câteva întrebări, „un semn din cap la infamul test Voight-Kampff folosit de blade runners [în primul film] pentru a distinge omul de mașină”.

Michael Gold în New York Times numește trailerul „superb” și „splendid din punct de vedere vizual – chiar și atunci când nu este complet clar ce se întâmplă”.

El laudă „secvența de cadre frumos coregrafiată”, dar spune că, în cele din urmă, suntem ca Gosling, „ne uităm la ecran, nesiguri ce tocmai am văzut.

„Dar hei”, adaugă el, „cu siguranță părea cool”.

Cu toate acestea, Brian Rafferty în Cablat nu trebuie să știe mai mult, spunând că trailerul este „tot ce trebuie să văd”.

Alții vor examina fără bucurie videoclipul pentru punctele complotului în următoarele luni, dar Rafferty spune că ar prefera să fie „încuiat”, astfel încât să nu poată afla ce se va întâmpla.

Blade Runner va avea premiera în Marea Britanie pe 6 octombrie.

Categorii

  • Whatsapp
  • Spaţiu
  • Furtunile Din Marea Britanie
  • Us Open
  • Grand Theft Auto
  • Maratonul De La Londra

Totul Despre Filme

Arsenal a răspuns în timp ce 20.000 de fani din Köln „infiltrează” Emiratele

Arsenal a răspuns în timp ce 20.000 de fani din Köln „infiltrează” Emiratele


Sunt prezentatorii de știri AI din China „mașini de propagandă”?

Sunt prezentatorii de știri AI din China „mașini de propagandă”?


Audi vizează 2021 pentru debutul mașinii fără șofer

Audi vizează 2021 pentru debutul mașinii fără șofer


Opinie instantanee: „Colegii lui Boris Johnson fac de rușine Camera Lorzilor”

Opinie instantanee: „Colegii lui Boris Johnson fac de rușine Camera Lorzilor”


BMW anunță seria 5 hibrid plug-in

BMW anunță seria 5 hibrid plug-in


Sub piele: revoluția tehnologică a F1 examinată

Sub piele: revoluția tehnologică a F1 examinată


Beguiling Belize: aventuri unice în America Centrală

Beguiling Belize: aventuri unice în America Centrală


Meat Loaf s-a prăbușit pe scena unui concert în Canada

Meat Loaf s-a prăbușit pe scena unui concert în Canada


Ryanair: se pregătește pentru plecarea din Londra

Ryanair: se pregătește pentru plecarea din Londra


Curtea Supremă blochează execuțiile din Arkansas

Curtea Supremă blochează execuțiile din Arkansas


Cinci lucruri pe care nu le știai despre starul Minder George Cole

Cinci lucruri pe care nu le știai despre starul Minder George Cole


Secțiunea 40: De ce ziarele spun că noua lege compromite libertatea presei

Secțiunea 40: De ce ziarele spun că noua lege compromite libertatea presei


Știri despre transferuri în Premier League: Ozil, Lukaku, Coutinho, Hazard, Aguero, Sane, Rodriguez

Știri despre transferuri în Premier League: Ozil, Lukaku, Coutinho, Hazard, Aguero, Sane, Rodriguez


Cupa Mondială de Cricket 2019: Steve Smith și David Warner numiți în lotul Australiei

Cupa Mondială de Cricket 2019: Steve Smith și David Warner numiți în lotul Australiei


Mourinho eliminat: este pregătit antrenorul lui Man Utd să fie concediat săptămâna aceasta?

Mourinho eliminat: este pregătit antrenorul lui Man Utd să fie concediat săptămâna aceasta?


Filme De Top

Uită-Te În Alte Limbi!

Recomandat
Copyright © Toate Drepturile Rezervate | jf-alcobertas.pt